clld / Leader

Aktuality

Deň otvorených dverí na Lietavskom hrade 6.9.2019

Deň otvorených dverí na Lietavskom hrade

Združenie na záchranu Lietavského hradu oslávi 20. výročie založenia v sobotu 7. septembra benefičnou akciou Deň otvorených dverí (DOD) na Lietavskom hrade.Čítajte viac: https://myzilina.sme.sk/c/22204599/dvadsat-rokov-zachrany-lietavskeho-hradu-oslavia-dnom-otvorenych-dveri.html#ixzz5yjUWo5Zc

Výstava umeleckého kováča 6.9.2019

Výstava umeleckého kováča

Mesto Rajec vás pozýva na výstavu autorských diel umeleckého kováča Bystríka Hasalika, ktorá sa uskutoční 27.8. - 30.9.2019 vo výstavnej sieni Radnice v Rajci.

Oslavy 75. výročia SNP v Kunerade 31.8.2019

Oslavy 75. výročia SNP v Kunerade

Obec Kunerad a OZ AKURAD všetkých srdečne pozývajú na OSLAVY 75. VÝROČIA SNP V KUNERADE.Program osláv 75. výročia SNP v Kunerade: 9:00 - prechod Cesty padlých hrdinov - turistický prechod, ktorí vedú vojaci 5. pluku špeciálneho určenia zo Žiliny, vyráža sa spred Penziónu Kunerad, koniec o 14:00 pri pamätníku SNP14:00 - Stretnutie historických vozidiel pod zámkom v Kunerade a statické ukážky bojov SNP14:30 - pietny akt, príhovor zástupcov štátu, samospráv, veľvyslanectiev a zahraničných partnerov z Českej republiky a Poľska 15:00 krst publikácie Slovenské národné povstanie a odboj v Kunerade a Rajeckej doline15:10 odovzdávanie pamätných medailí významným osobnostiam, ktorých predkovia bojovali v SNP alebo ktorí sa pričinili o povedomie o SNP v Rajeckej doline15:15 kultúrny program - vystúpenie ľudových zoskúpení (Bratia Balvoňovci, Heligonkári spod Kľaku, Ďurčanská pätka)Tešíme sa na Vás

19.8.2019

Odborná prax vo Švajčiarsku

V službách cestovného ruchu na Slovensku pracuje mnoho mladých ľudí, ktorí majú záujem zdokonaliť svoje vedomosti z poskytovania služieb cestovného ruchu prostredníctvom odborných praxi v zahraničí. Švajčiarsko - slovenské združenie cestovného ruchu ponúka týmto záujemcom 4 mesačnú odbornú prax v hoteloch a pohostinských zariadeniach vo Švajčiarsku v zimnej sezóne 2019/20, zahrňujúcu okrem praktickej práce v zariadeniach cestovného ruchu aj dvojtýždňový intenzívny kurz v školskom hoteli v Luzerne.

9. folklórny festival Rajeckej doliny 11.8.2019

9. folklórny festival Rajeckej doliny

Už po deviatykrát sa v obci Turie na počesť významného rodáka, žijúcu legendu slovenského folklóru, Juraja Kubánku uskutoční Folklórny festival Rajeckej doliny. Festival je príležitosťou na prezentáciu všetkých folklórnych súborov pôsobiacich v mikro regióne Rajeckej doliny od Čičmian až po Lietavu. Samozrejme ako každý rok aj tento rok privítame na festivale aj hosťujúce súbory z blízkych regiónov Slovenska i Českej republiky.

Lietavský hradný PLCH 10.8.2019

Lietavský hradný PLCH

Nadácia EPH podporila Združenie na záchranu Lietavského hradu a oni vďaka nej môžu zorganizovať prvý oficiálny ročník akcie „Lietavský hradný PLCH“. Tešiť sa môžete na víkend spojený s horolezeckými workshopmi, večer si užijete cestovateľské prednášky od hradných kolegov a za súmraku sa na nádvorí bude konať hradné kino. Pre zúčastnených pracujúcich bude pripravené aj teplé jedlo.

Rajecký maratón a jarmok 9.8.2019

Rajecký maratón a jarmok

Športová udalosť roka v Rajeckej doline  - Rajecký maratón. Tento rok sa v sobotu 10.08.2019 bude konať už jeho 36. ročník, ktorého ambasádorkou bude strelkyňa Danka Barteková. Trať maratónu vedie nádhernou Rajeckou dolinou - začina v Rajci a po otočke v Čičmanoch sa vracia späť. Pre tých, ktorí su netrúfnu na celý maratón sú pripravené ďalšie kategórie ako polmaratón a štafeta, nezbúda sa ani na milovníkov in line a budúcu generáciu bežcov - deti - ktoré si zmerajú sily v MZ Pneu  Rajeckom behu. Detailne informácie nájdete na stránke https://www.rajeckymaraton.sk.

Lietavský hradný snem + svätá omša 4.8.2019

Lietavský hradný snem + svätá omša

V nedeľu 4. augusta bude na hrade stretnutie zástupcov obcí a svätá omša na nádvorí. Život na hrade totiž nieje len o práci – raz do roka je to aj o tom, že sa na ňom stretnú pútnici so širokého ďalekého okolia. Už mnoho rokov, vždy prvú augustovú nedeľu sa koná v areáli hradu svätá omša. Od roku 2013 prebieha kázeň na pódiu – našej letnej terase skrytej vymurovaným suchým estetickým múrom. Prídite, omša má jedinečnú atmosféru.

Modrotlač  - workshop 31.7.2019

Modrotlač - workshop

OZ Kultúra v spolupráci s  Mestom Rajecké Teplice a za podpory Žilinského samosprávneho kraja  Vás pozýva na workshop Modrotlač, ktorý sa uskutoční dňa 7.8.2019 od 16.00 hod.  v komunitnom centre " Domček "  oproti kostolu.