clld / Leader

Aktuality

Denný letný tábor v Rajeckých Tepliciach 1.7.2019

Denný letný tábor v Rajeckých Tepliciach

Občianske združenie Kultúra Vás pozýva na denný letný tábor pre deti od 6 do 14 rokov. Tábor sa uskutoční v dňoch 5.-9. augusta 2019, v čase 8,00-15,30 hod. 

Hodové ekumenické stretnutie 29.6.2019

Hodové ekumenické stretnutie

Dňa 29.6.2019 Vás Bioklimatický park Drienová pozýva na Hodové ekumenické stretnutie, ktorého súčasťou budú ukážky Dobrej praxe. Svoje aktivity predstavia organizácie Občianske združenie Ekoenergia, BIOMASA, združenie právnických osôb,česko-slovenské neformálne združenie včelárov.

Študijná cesta na malé rodinné farmy 20.6.2019

Študijná cesta na malé rodinné farmy

Národná sieť rozvoja vidieka Vás pozýva na Študijnú cestu na malé rodinné farmy v SR v termíne 25. júna 2019. Termín prihlášok je do 20.6.2019.

Pletieme na námestí 14.6.2019

Pletieme na námestí

V rámci dňa "Svetový deň pletenia na verejnosti" Vás OZ Kultúra v piatok 14.6.2019 o 15,00 hod pozýva na akciu "Pletieme na námestí" v Rajeckých tepliciach. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia presunie do komunitného centra Domček oproti kostolu.

Otvorenie letnej sezóny 2019 13.6.2019

Otvorenie letnej sezóny 2019

OOCR Rajecká dolina bude opäť už štvrtý kráť otvárať letnú sezónu v Rajeckej doline. Otvorenie bude trvať 4 dni a začne vo štvrtok 13.06.2019, keď Kúpele Aphrodite predstavia netradičnú aktivitu pre širokú verejnosť s dôrazom na žiakov a študentov regionálnych základných a stredných škôl, ktorým priblížia historické spätosti regiónu s dosahom cez vtedajšiu republiku na celosvetový vývoj dejín. Konkrétne priblížia výnimočnosť Rajeckých Teplíc z pohľadu histórie - Slovenský zlatý poklad, České korunovačné klenoty v Rajeckých Tepliciach a Jozef Gabčík - atentát na Ríšskeho protektora Heydricha. Spôsobom najzrozumiteľnejším - divadelným predstavením a rekonštrukciou atentátu Klubom vojenskej históriePolom, ďalšími dobovými hranými sekvenciami a výkladom s besedou autorky filmových diel "Atentát na Heydricha – Príbeh Jozefa Gabčíka a Jana Kubiša" a "Heydrich a 74 žien" a knižných bestsellerov "Mengeleho dievča" a "Mama milovala Gabčíka" Veronikou Homolovou Tóthovou. Časť programu sa bude odohrávať v autentických priestoroch trezoru pôvodnej Československej obchodnej banky, ktorý je v súčasnosti súčasťou rozľahlého kúpeľného komplexu. Otvorenie letnej sezóny bude pokračovať ďalej v piatok požehnaním liečivých prameňov v Kúpeľnom dome Aphrodite a premietaním japonskej rozprávky Cesta do fantázie v Penzióne Relish. Sobota bude patriť umelecko - historickej spoločnosti Bojník, ktorá do Rajeckých Teplíc privedie palatína Juraja Turzu s jeho družinou a predvedú sa rôznymi krátkymi zábavnými scénkami, výstavu historických telefónov zberateľa Jozefa Remenca si budete môcť pozrieť v už spomínanom trezore  - v súčasnosti Cabaret Aphrodite, ktorý je súčasťou hotela Aphrodite Palace. Na námestí sa bude zároveň bude konať Rajeckoteplický jarmok, kde svoju ponuku predstavia najmä lokálni výrobcovia, vystúpia Heligonkári spod Kľaku, zvolenská speváčka Jana Filová and HuMan Hills a vo vstupnej hale Mestského úradu sa budú prezentovať členovia Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rajecká dolina. Tí, ktorí majú radšej šport, sa môžu tešiť na Zábavný biatlon - spojenie jazdy na kolobežke a streľby - s Dušanom Šimočkom, ktorý je bývalým slovenským reprezentantom Slovenska v biatlone. V tradičnom japonskom odeve sa budete môcť odfotiť vo fotokútiku v Penzióne Relish a večer na vás čaká živá hudba v Hoteli Encián pri kúpeľnom jazierku. V nedeľu 16.06.2019 sa bude konať 1. ročník Rajeckoteplického behu na Skalky so štartom v parku Hotela Skalka. Záujemcovia sa môžu prihlasovať online na https://www.casomierapt.sk/udalost.php?id=510, ale aj priamo na mieste.

12.6.2019

Výzva č. 3/2019 na výber odborných hodnotiteľov ŽoNFP PRV podopatrenie 7.5

MAS Rajecká dolina vyhlasuje výzva na výber odborných hodnotiteľov žiadosti o nenávratný finančný príspevok z Programu rozvoja vidieka SR 2014 – 2020 pre podopatrenie 7.5 Podpora na investície do rekreačnej infraštruktúry, turistických informácií a do turistickej infraštruktúry malých rozmerov na verejné využitie.

12.6.2019

Výzva č. 2/2019 na výber odborných hodnotiteľov ŽoNFP PRV podopatrenie 4.1

MAS Rajecká dolina vyhlasuje výzva na výber odborných hodnotiteľov žiadosti o nenávratný finančný príspevok z Programu rozvoja vidieka SR 2014 – 2020 pre podopatrenie 4.1 Podpora na investície do poľnohospodárskych podnikov.

Umelci v meste 8.6.2019

Umelci v meste

Pozývame Vás na prezentáciu tvorivých a kreatívnych ľudí z Rajeckých Teplíc a okolia.

Beh Rajeckým rínkom 2.6.2019

Beh Rajeckým rínkom

2.6.2019 Vás pozývame na 30. ročník akcie "Beh rajeckým rínkom". Pretekať sa bude za každého počasia a nikto neodíde naprázdno. Akcia je určená pre deti do 15 rokov. Sprievodným podujatím bude moderovaná  "Diskusia o komunite". Svoje aktivity predstavia organizácie Rodinné Centrum Paletka, OZ Tilia, Maratón klub Rajec, OZ Aktívny park Rajec a Áno pre život n.o. Pripravené budú aj aktivity pre deti.

Súťaž cez EIT Food Hub: Innovation Prizes 2019 1.6.2019

Súťaž cez EIT Food Hub: Innovation Prizes 2019

Dovoľujeme si Vám dať do pozornosti zaujímavú súťaž v rámci projektu Slovenskej poľnohospodárkej univerzity v Nitre.