clld / Leader

Aktuality

19.8.2019

Odborná prax vo Švajčiarsku

V službách cestovného ruchu na Slovensku pracuje mnoho mladých ľudí, ktorí majú záujem zdokonaliť svoje vedomosti z poskytovania služieb cestovného ruchu prostredníctvom odborných praxi v zahraničí. Švajčiarsko - slovenské združenie cestovného ruchu ponúka týmto záujemcom 4 mesačnú odbornú prax v hoteloch a pohostinských zariadeniach vo Švajčiarsku v zimnej sezóne 2019/20, zahrňujúcu okrem praktickej práce v zariadeniach cestovného ruchu aj dvojtýždňový intenzívny kurz v školskom hoteli v Luzerne.

9. folklórny festival Rajeckej doliny 11.8.2019

9. folklórny festival Rajeckej doliny

Už po deviatykrát sa v obci Turie na počesť významného rodáka, žijúcu legendu slovenského folklóru, Juraja Kubánku uskutoční Folklórny festival Rajeckej doliny. Festival je príležitosťou na prezentáciu všetkých folklórnych súborov pôsobiacich v mikro regióne Rajeckej doliny od Čičmian až po Lietavu. Samozrejme ako každý rok aj tento rok privítame na festivale aj hosťujúce súbory z blízkych regiónov Slovenska i Českej republiky.

Lietavský hradný PLCH 10.8.2019

Lietavský hradný PLCH

Nadácia EPH podporila Združenie na záchranu Lietavského hradu a oni vďaka nej môžu zorganizovať prvý oficiálny ročník akcie „Lietavský hradný PLCH“. Tešiť sa môžete na víkend spojený s horolezeckými workshopmi, večer si užijete cestovateľské prednášky od hradných kolegov a za súmraku sa na nádvorí bude konať hradné kino. Pre zúčastnených pracujúcich bude pripravené aj teplé jedlo.

Rajecký maratón a jarmok 9.8.2019

Rajecký maratón a jarmok

Športová udalosť roka v Rajeckej doline  - Rajecký maratón. Tento rok sa v sobotu 10.08.2019 bude konať už jeho 36. ročník, ktorého ambasádorkou bude strelkyňa Danka Barteková. Trať maratónu vedie nádhernou Rajeckou dolinou - začina v Rajci a po otočke v Čičmanoch sa vracia späť. Pre tých, ktorí su netrúfnu na celý maratón sú pripravené ďalšie kategórie ako polmaratón a štafeta, nezbúda sa ani na milovníkov in line a budúcu generáciu bežcov - deti - ktoré si zmerajú sily v MZ Pneu  Rajeckom behu. Detailne informácie nájdete na stránke https://www.rajeckymaraton.sk.

Lietavský hradný snem + svätá omša 4.8.2019

Lietavský hradný snem + svätá omša

V nedeľu 4. augusta bude na hrade stretnutie zástupcov obcí a svätá omša na nádvorí. Život na hrade totiž nieje len o práci – raz do roka je to aj o tom, že sa na ňom stretnú pútnici so širokého ďalekého okolia. Už mnoho rokov, vždy prvú augustovú nedeľu sa koná v areáli hradu svätá omša. Od roku 2013 prebieha kázeň na pódiu – našej letnej terase skrytej vymurovaným suchým estetickým múrom. Prídite, omša má jedinečnú atmosféru.

Modrotlač  - workshop 31.7.2019

Modrotlač - workshop

OZ Kultúra v spolupráci s  Mestom Rajecké Teplice a za podpory Žilinského samosprávneho kraja  Vás pozýva na workshop Modrotlač, ktorý sa uskutoční dňa 7.8.2019 od 16.00 hod.  v komunitnom centre " Domček "  oproti kostolu.

Výstava Rezbára Štefana Baču 22.7.2019

Výstava Rezbára Štefana Baču

Ešte do 22.7.2019 si môžete pozrieť výstavu Štefana Baču vo výstavej sieni Radnice v Rajci.

Rajecké letné slávnosti 19.-21.7.2019 19.7.2019

Rajecké letné slávnosti 19.-21.7.2019

Mesto Rajecké Teplice a OOCR Rajecká dolina pozývajú občanov, návštevníkov na festival hudby, tanca  a zábavy na Letné slávnosti 2019. Program Letné slávnosti 2019 - námestie