clld / Leader

Aktuality

9. ročník súťaže Najkrajšia fotografia z územia MAS 31.5.2019

9. ročník súťaže Najkrajšia fotografia z územia MAS

Národná sieť rozvoja vidieka SR vyhlasuje 9. ročník súťaže „Najkrajšia fotografia z územia MAS“. Využite príležitosť prezentovať krásy prírody vášho regiónu, zaujímavých ľudí, ich život na vidieku, ľudové tradície, zvyky i miestne pozoruhodnosti... Súťaž je určená miestnym akčným skupinám a prihlášky spolu so súťažnými fotografiami je možné posielať do 31. mája 2019. Hlasovanie o víťazoch v jednotlivých kategóriách bude prebiehať na facebookovom profile NSRV SR mesiac po zverejnení (jún 2019). O absolútnom víťazovi budú môcť rozhodnúť účastníci medzinárodnej výstavy Agrokomplex 2019, počas ktorej bude prebiehať aj slávnostné ocenenie víťazov.

Ďen detí na Fačkovskom sedle 25.5.2019

Ďen detí na Fačkovskom sedle

Pozývame Vás na IV. ročník Deň detí a ukážka záchranných zložiek na Fačkovskom sedle.

Rajeckoteplický jarmok 18.5.2019

Rajeckoteplický jarmok

Druhý tohtoročný ľudový jarmok s prívlastkom MÁJOVÝ sa bude konať v Rajeckých Tepliciach v sobotu 18.05.2019 od 8,00 do 16,00 hod.. Domáce mäsové výrobky, farmárske produkty, perníky, šperky, víno, pivo MARTINS, jedlo z grilu, káva, bylinkové sirupy, koláčiky, čiapky, tašky, hubové produkty, bylinky a kozmetika našich babičiek, koreniny, varená kukurica, košíky, varešky, medovina, domáce syry, knihy, šité hračky - toto všetko tu bude môcť nájsť a zakúpiť si. Od obeda bude podujatie sprevádzať aj kultúrny program. Neváhajte a príďte podporiť regionálnych predajcov a túto dobrú myšlienku.

Čistenie Turského potoka 11.5.2019

Čistenie Turského potoka

V sobotu 11.5.2019 sa v Turí uskutočnil 7. ročník čistenia Turského potoka. Účasť bola výborná a podarilo sa urobiť veľký kus práce, za čo všetkým, ktorí obetovali svoj čas, ďakujeme. 

ČiVoRaDo 2019 7.5.2019

ČiVoRaDo 2019

Čo ste robili poslednú aprílovú sobotu?

6.5.2019

Prieskum financovania a finančných potrieb slovenského poľnohospodárstva, potravinárstva a lesníctva

Pomôžte nám zlepšiť financovanie slovenského poľnohospodárstva, potravinárstva a lesníctva. Vyplňte krátky dotazník a dajte nám vedieť, aké sú Vaše potreby financovania.

Púť k sv. Gianne Beretta Mollovej 4.5.2019

Púť k sv. Gianne Beretta Mollovej

Farnosť Rajecké Teplice spolu s neziskovou organizáciou Áno pre život vás pozývajú na Púť k sv. Gianne Beretta Mollovej, ktorá sa bude konať v dňoch 4. - 5. mája 2019 v Kostole Božského Srdca Ježišovho v Rajeckých Tepliciach. Program začína v sobotu 4. mája o 17:15 hod. modlitbou sv. ruženca s myšlienkami sv. Gianny a pokračuje o 18:00 hod. svätou omšou, ktorú bude celebrovať J.E. Mons. František Rábek, vojenský ordinár, predseda rady KBS pre vedu, vzdelanie a kultúru. Sobotňajšiu sv. omšu bude  sprevádzať ľudový súbor Studničky z Ďurčinnej. Po sv. omši bude nasledovať adorácia pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou a možnosť uctenia relikvií sv. Gianny.

29.4.2019

Výzva č. 4 Žilinský samosprávny kraj

Žilinský samosprávny kraj vyhlásil 27.3.2019 4. vývu na predkladanie žiadostí o dotácie v rámci participatívneho rozpočtu. Výzva je zameraná na nasledovné oblasti:

ČIVORADO 27.4.2019

ČIVORADO

Srdečne pozývame na akciu Čisté vody Rajeckej doliny. Akcia sa uskutoční v sobotu 27. apríla. Naša MAS Rajecká dolina je spoluorganizátorom. Každý kto sa chce zapojiť a urobiť naše prostredie krajším je vítaný. Prineste si so sebou pracovnú obuv (čižmy), rukavice a dobrú náladu. Po dobre odvedenej práci Vás okrem dobrého pocitu čaká posedenie v Kempe Slnečné skaly, kde bude pre zberačov prichystané občerstvenie.

Seminár 25.4.2019

Seminár "Stále aktívni"

Aké sú možnosti zapojenia seniorov do života v komunite? Ako sa môžu aktívne podieľať na zlepšovanímedziľudských vzťahov vo verejnom priestore? Ako získavať informácie, ktoré pomôžu pri prepojení ichpotrieb a záujmov a potrieb samospráv?