clld / Leader

Región: Ostatné

Farma Prístavky

Farma Prístavky

 Asi 1,5 km od Rajeckých Teplíc smerom na obec Kunerad sa nachádza Farma Prístavky, ktorá je otvorená aj pre verejnosť. Návštevníci majú možnosť vidieť výrobu kozieho syra alebo okúsiť život na farme. Deti sa určite potešia zvieratkám - kone, kozy, prasiatka, kravy, zajace, kačky, sliepky, holuby, ovečky, líšky a cvičené psíky, ktoré pomáhajú pásť kozy. V ponuke je taktiež jazda na koni, vozenie na koči, jazda na rodeo býkovi, predaj produktov z farmy - mlieko, vajcia a iné výrobky.

Golf Park Rajec

Golf Park Rajec

 Ak cestujete z Rajca do Považskej Bystrice, len 22 km od Žiliny, nemožno minúť nádherný novovybudovaný areál situovaný po oboch stranách tejto cestnej spojnice. Vďaka odľahlejšej polohe v lokalite Rajec - Charubina, v blízkosti obce Veľká Čierna, si tu vyznávači golfového umenia a životného štýlu spolu s ďalšími návštevníkmi vychutnávajú aktívny oddych na viacero spôsobov.

Kúpalisko Veronika v Rajci

Kúpalisko Veronika v Rajci

 Termálne kúpalisko Veronika patrí už dlhší čas medzi najvyhľadávanejšie areály letnej sezóny v Rajeckej doline. Návštevníci sem prichádzajú z mnohých miest. Voda, ktorá bola objavená pri prieskumných prácach v 70. rokoch 20. storočia, pripomína svojím zložením termálne vody Rajeckých Teplíc. Teplota vody sa pohybuje okolo 26 - 27°C a výdatnosť prameňa je približne 20 l/s.