clld / Leader

Služby Rajeckej doliny

Ubytovanie Čičmany

Drevenica BRUNDZOVCE

Farma Prístavky

     Farma Prístavky sa nachádza v malebnom prostredí Rajeckej doliny, len 1,5 km vzdialená od kúpeľného mesta Rajecké Teplice.Naša farma je rodinného charakteru, no keďže sa zo dňa na deň počet návštevníkov zvyšuje, v roku 2010 sme ju otvorili aj pre verejnosť.Radi u nás privítame každého, kto má blízko k prírode a k zvieratám. Na farme ich v súčasnosti máme viacero, môžete u nás vidieť kone a kozy, ale taktiež aj prasiatka, kravičky, zajace, kačky, sliepky, ovečku, holuby, líšky a samozrejme naše psy :)     Návštevníci majú možnosť zajazdiť si na koni, ponúkame rekreačné jazdenie pre malých aj veľkých, jazdu na koči alebo zábavu na ródeo býkovi.Pre organizované skupiny a školy ponúkame exkurziu po farme, ukážku dojenia kôz a výrobu pravého kozieho syra.

Agrožiar, s.r.o.

  Adresa: Stránske 12, 01313 Stránske IČO: 36372536   Kontakt: E-mail: agroziar@stonline.sk Telefón: 041 5493 856                                                                Predaj:

Agroregión, a.s.

  Adresa: Stránske 12, 01313 Stránske IČO: 36372536   Kontakt: E-mail: agroziar@stonline.sk Telefón: 041 5493 856                                                                Predaj:

Farma Bardy

Adresa:Kľače-Jasenové 249,01319 Kľače - Jasenové

Rajecké Radosti

Cukráreň, kde si môžete okrem výbornej kávy a jedinečných zákuskov rodinnej firmy TVRDOVSKI zakúpiť aj doplnkový tovar, vyrobený výhradne na Slovensku: 

ĽUDOVO - UMELECKÉ ČIČMANY, s.r.o.

Adresa "dreveného" obchodu:DREVENICA ONDREJA GREGORA                           Čičmany č. 138 013 15 Čičmany

SEJONG SLOVAKIA, s.r.o.

Adresa:                                                                                                                                                Žilinska cesta 469/82,013 11 Lietavská Lúčka              

Cementáreň Lietavská Lúčka, a.s.:

Cementáreň Lietavská Lúčka patrí medzi tradičných výrobcov stavebných látok. Svojou storočnou históriou je druhým najstarším výrobcom cementu na Slovensku. Počas svojej existencie vyprodukovala viac ako 21 miliónov ton cementu. Rozhodnutie o zastavení výroby cementu v roku 1998 znamenalo zásadnú zmenu orientácie výroby. Z výrobcu cementu sa CLL, a. s. stala špecializovaným výrobcom mletých vápencov a dolomitov. Svojou produkciou výraznou mierou prispieva k zlepšeniu životného prostredia občanov Slovenskej republiky.

ELEMENT, s.r.o.

Spoločnosť ELEMENT, s.r.o. je dynamicky sa vyvíjajúca firma, ktorá pôsobí na Slovenskom trhu od roku 1999. Spoločnosť sa od začiatku svojho pôsobenia zaoberá výrobou a zdokonaľovaním klampiarskych výrobkov, trojvrstvových komínov ako aj doplnkov používaných pri stavbe kozubových systémov. Spoločnosť udržuje vysoký štandard svojich výrobkov a služieb poskytovaných zákazníkom.Ponúkame a zaručujeme Vám vysokú kvalitu našich výrobkov a služieb a každý rok prichádzame na trh s ponukou nových výrobkov v našom odvetví čím sa stávame technologicky zdatnejšou a operatívnejšou spoločnosťou. Hlavnou časťou našej výroby je výroba odkvapových systémov z medi, titánzinku a lakoplastu. Väčšinu výrobkov vyrábame priamo v sídle firmy v Žiline. V našej ponuke nájdete široký sortiment výrobkov pre odkvapové systémy, komínové systémy, systémy vzduchotechniky ale aj strešné prvky a trapézové prvky, titánzinkové fasádne systémy. V prípade potreby Vám na zákazku vyrobíme akýkoľvek klampiarsky výrobok. Vždy sa snažíme Vám naším zákazníkom ale aj obchodným partnerom vychádzať v ústrety a ponúknuť Vám najvyššiu kvalitu našich výrobkov. Pokiaľ máte na nás akékoľvek požiadavky, informujte sa u nás a my Vám radi zodpovieme všetky Vaše otázky.

DREVOMAX spol. s.r.o.

Prevádzka:                                                        

Drevodom Rajec

DREVODOM RAJEC, s.r.o je súkromná drevospracujúca spoločnosť založená v roku 1992. Sídli vo vrchovatej oblasti severného Slovenska, v meste Rajec, neďaleko Žiliny. Naša spoločnost má s tažbou dreva a s jeho spracovaním dlhoročné skúsenosti, ktoré zhodnocuje jedinečnou technológiou výroby kanadských zrubových stavieb. Know-how sme získali priamo z Kanady a ako prví v strednej Európe ho od roku 1995 prispôsobujeme našim podmienkam a stavebným normám. Naše stavby predstavujú unikátne architektonické diela, ktoré v plnej miere odzrkadľujú predstavy a požiadavky našich zákazníkov. Naša opracovanie dreva je čisté a precízne a jeho úroveň je porovnateľná s kvalitou, ktorú dosahujú aj prestížne kanadské firmy zaoberajúce sa výstavbou zrubových domov.V našej spoločnosti pracuje viac než 100 pracovníkov a mesačne sa v našej výrobe spracuje 1500-2000 m3 drevenej hmoty. Kapacita výroby nám umožňuje postaviť cca 100 domov ročne. Naše stavby sa realizujú najviac na Slovensku a v Českej republike, ale viacero stavieb už bolo exportovaných i do zahraničia (Francúzsko, Chorvátsko, Taliansko). Z celkového množstva stavieb sa realizuje približne 30% na Slovensku, 30% v Českej republike a 30% v ostatných krajinách EÚ.

KFTS s.r.o.

Spoločnosť KFTS s.r.o. je jednou z dcérskych spoločností Korea Fuel-Tech Corporation so sídlom v Južnej Kórei. Korporácia bola založená 22. júla 1996 a v súčasnosti má pobočky v Číne, Indii, Poľsku a na Slovensku.Spoločnosť KFTS s.r.o. bola založená 26.02.2014, štatutárnym orgánom spoločnosti sú Seiduk Kim a Joon Hee Kim. Spoločnosť má sídlo v Rajci a bude sa zaoberať výrobou pre automobilový priemysel. Spustenie výroby je naplánované na prvý kvartál 2015.Spoločnosť KFTS s.r.o. bude špecializovaná firma v oblasti výroby plastových dielov technológiou vstrekovania. Budeme sa špecializovať na produkciu a montáž interiérových častí automobilov. Zároveň sa budeme snažiť ďalej napredovať a otvárať možnosti pre rozšírenie naších výrobných kapacít a získanie nových obchodných partnerov.

Dolkam Šuja a.s.

V priebehu rokov 1956 – 1957 bol zrealizovaný veľmi podrobný a kvalitný geologický prieskum v okolí Šuje, ktorý potvrdil výnimočnú kvalitu ložiska s vysokou homogenitou horniny. V náväznosti na prieskum bolo vyčlenené chránené ložiskové územie a následne sa začala plynulá ťažba mestom Rajec. Od roku 1957 prešiel lom pod správu národného podniku STAVOHMOTY. Postupným vývojom prevzal ťažbu štátny podnik Stredoslovenské kameňolomy a štrkopiesky, ktorý pokračoval v ťažbe až do roku 1992, kedy postupnými etapami privatizácie postúpil pod hlavičku dnešnej akciovej spoločnosti DOLKAM ŠUJA.

Kofola a.s.

Skupina Kofola je jedným z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov. Pôsobí v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku a Rusku. Vo svojich 7 výrobných závodoch, z ktorých dva sú v Českej republike, jeden na Slovensku, tri v Poľsku a jeden v Rusku, zamestnáva viac než 2100 ľudí. Každodenné fungovanie firmy Kofola je spojené s jej misiou. S nadšením sa usilovať o to, čo je v živote najviac dôležité: milovať, žiť zdravo a stále hľadať nové cesty.